آموزش اپلیکیشن LOGO8

آموزش اپلیکیشن LOGO8

یکی از مزایای PLC های LOGO! 8 , 7 توانایی برقراری ارتباط از طریق شبکه LAN می‌باشند. این امر باعث می‌شود تا بتوان به شیوه‌های مختلف ارتباطات تحت شبکه را با این PLC ها برقرار نمود. یکی از روش‌های برقراری ارتباط توسط اپلیکیشن‌های موبایل می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم به آموزش اپلیکیشن LOGO8 توسط گوشی موبایل از طریق نرم‌افزار LOGO App! بپردازیم.

آموزش اپلیکیشن LOGO! 8

آموزش اپلیکیشن LOGO8

  • بررسی توابع نرم افزار LOGO App!

با استفاده از برنامه LOGO App! می‌توان توسط گوشی هوشمند و یا تبلت از طریق WLAN و اینترنت به LOGO! 7 و LOGO! 8 متصل شده و مقادیر فعلی در حال پردازش CPU را مشاهده نمود. همچنین امکان ویرایش و دادن مقادیر به سیگنال‌های دیجیتال و آنالوگ وجود دارد. توسط LOGO App! می‌توان عیب‌یابی یا همان Diagnostic را انجام داد.

 

توسط LOGO App! می‌توان …

  • امکان پیکربندی بیش از یک LOGO! در نرم‌افزار : در نرم‌افزار LOGO App! می‌توان چندین LOGO! را با اختصاص دادن IP آدرس مجزا و همچنین امکان قرار دادن پسورد مجزا پیکربندی نمود.
شکل 1 – نمایی از پیکربندی LOGO App!

شکل ۱ – نمایی از پیکربندی LOGO App!

  • امکان قرار دادن پسورد برای LOGO App! : در نرم‌افزار LOGO App! می‌توان جهت حفاظت برنامه پسورد قرار داد، ضمن اینکه برای هر LOGO! در قسمت پیکربندی امکان قرار دادن پسورد مجزا وجود دارد.
شکل 2 – نمایی از تنظیمات پسورد LOGO App!

شکل ۲ – نمایی از تنظیمات پسورد LOGO App!

  • امکان ویرایش و مشاهده مقادیر متغییرها : با استفاده از این قابلیت می‌توان پارامتر فانکشن بلوک‌ها، حافظه‌ها و همچنین Network I/O را مشاهده و تغییر داد.
شکل 3 – نمایی از تنظیمات Modify در LOGO App!

شکل ۳ – نمایی از تنظیمات Modify در LOGO App!

  • نمایش گرافیکی متغییرها : به کمک این قابلیت می‌توان میزان تغییرات متغییرها را به صورت یک نمودار گرافیکی (Trend) نمایش داد. در این نمایش Scale به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود.
شکل 4 – نمایی از Trend در LOGO App!

شکل ۴ – نمایی از Trend در LOGO App!

  • امکان ویرایش زمان و تاریخ در LOGO! : توسط این آپشن می‌توان از طریق نرم‌افزار ساعت و تاریخ LOGO! را ویرایش نمود، همچنین می‌توان ساعت و تاریخ موبایل را با LOGO! تطبیق داد.
شکل 5 – نمایی از تنظیمات تاریخ و ساعت در LOGO App!

شکل ۵ – نمایی از تنظیمات تاریخ و ساعت در LOGO App!

جهت دانلود این نرم‌افزار می‌توانید به لینک زیمنس مراجعه نمایید.

 

  • دستورات و تنظیمات لازم جهت ارتباط LOGO! به LOGO App!

قبل از برقراری ارتباط توسط LOGO! و LOGO App! بایستی یک سری تنظیمات و همچنین دسترسی و رمز عبور در نرم‌افزار LOGO! SoftComfort تعریف گردد. در ادامه به تشریح این تنظیمات پرداخته می‌شود.

در ابتدای امر پس از بازکردن نرم‌افزار و از منوی Tools گزینه Transfer و سپس گزینه Access Control را انتخاب نمایید. این موارد در تصویر ۶ قابل مشاهده می‌باشد.

شکل 6 – نمایی از تنظیمات در LOGO! SoftComfort

شکل ۶ – نمایی از تنظیمات در LOGO! SoftComfort

در مرحله بعد بایستی به صورت آنلاین به PLC متصل شده و سایر تنظیمات را انجام داد. در این قسمت ابتدا باید Interface مربوطه و همچنین IP آدرس LOGO! وارد شود. در شکل ۷ این موارد به صورت تصویری قابل مشاهده است.

شکل 7 – نمایی از تنظیمات برقراری ارتباط باLOGO!

شکل ۷ – نمایی از تنظیمات برقراری ارتباط باLOGO!

پس از برقراری ارتباط ابتدا به منوی Online Settings و سپس Access Control Setting مراجعه نمایید. در این قسمت می‌توان دسترسی‌های مختلفی را فعال نمود، یکی از این موارد فعال سازی و تعریف پسورد جهت ارتباط با LOGO App! می‌باشد. تمامی تنظیمات بایستی مطابق تصویر ۸ باشد، ضمن اینکه پسورد مورد نیاز جهت برقراری ارتباط با LOGO! از طریق نرم‌افزار نیز بایستی در این قسمت تعریف گردد.

شکل 8 – نمایی از تنظیمات فعال سازی LOGO App!

شکل ۸ – نمایی از تنظیمات فعال سازی LOGO App!

تا این مرحله تنظیمات مربوط به نرم‌افزار LOGO SoftComfort  انجام گردیده است، سایر تنظیمات مربوط به اپلیکیشن LOGO App! می‌باشد که در ادامه به تشریح و بررسی این موارد پرداخته می‌شود.

  • آموزش کارکردن با LOGO App!

در قسمت‌های قبل به توصیف برقراری ارتباط در نرم‌افزار LOGO Softcomfort و LOGO App! پرداخته شد، اما در ادامه مقاله به توصیف صفحات مختلف نرم‌افزار LOGO App! و بررسی هر یک از آنها پرداخته می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت زیمنس مراجعه نمایید.

 

 

 

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *