فرایند تولید خوراک دام و طیور

آشنایی با فرایند اتوماسیون کارخانه تولید خوراک دام و طیور

محصول کارخانجات خوراک دام و طیور، ترکیبی است که از کربوهیدراتها، پروتئینها، چربی­ها، مواد معدنی و ویتامینها طی مراحل آسیاب کردن، مخلوط کردن و پلت کردن به دست می­ آید. انواع پیش دان، میان­دان، دان پایانی، کنستانتره ۵٫۲ و ۵ درصد مرغ گوشتی، کنسانتره مرغ تخم ­گذار، خوراک گاو شیری، استارتر گوساله، کنسانتره پرواری، کنسانتره شیری و خوراک اسب می­تواند در این کارخانجات تولید شود. در این مقاله با خط تولید خوراک دام و طیور آشنا می شوید:

بسته به محل قرارگیری آسیاب و میکسر نسبت به هم، فرایند ممکن است پس-­آسیاب یا پیش-­آسیاب باشد. در فرایند پس-­آسیاب ابتدا نهاده­ ها و مکمل­ ها مخلوط شده و سپس آسیاب می­ شوند. فرایند پیش­-آسیاب عکس این حالت است.

در ابتدا فرایند پیش­-آسیاب تولید خوراک دام به صورت مختصر بیان می­شود:

مرحله اول تولید خوراک دام و طیور : فیلتر و آسیاب مواد اولیه

ابتدا مواد اولیه در هاپرهای ورودی ریخته شده و توسط ناقل و الواتور به تمیزکننده وارد می­شوند تا قطعات درشت آن جدا شود و سپس به مخزن آسیاب منتقل می­شوند. این مواد در آسیاب خرد شده و وارد سیلوهای بچینگ می­ شوند.

مرحله دوم : ترکیب مواد

مخازن مکمل به صورت موازی با مخازن بچینگ قرار می­ گیرند. در خروجی این مخازن، مکمل­های غذایی توزین شده و درون میکرومیکسرمی­ریزند. در میکرومیکسر ریزمغزی­ها با وزن مناسب افزوده می­شود و ترکیب حاصل به لودسل بچینگ انتقال داده می­ شود. بر اساس فرمول محصول تولیدی که از پیش توسط اپراتور تعیین شده، مکملهای غذایی و نهاده­ ها با وزن مناسب در میکسر مخلوط می­شوند.

مرحله سوم: پخت و بسته بندی

ترکیب حاصل به مخازن بخش پلت منتقل می­شود. در خروجی این مخزن فیدر پلت حجم مورد نظر را با ملاس (برای خوراک دام) و بخار آب متراکم مخلوط کرده، به سمت کاندیشنرهدایت می­کند تا در آنجا تحت فشار و گرما پخته شود. سپس مواد پخته شده در پلت به ابعاد مورد نظر تبدیل شوند. خروجی دستگاه پلت در کولر خنک می­شود. سپس محصول نهایی در کرامبلر به ابعاد کوچکتر درآمده، به بخش بسته­ بندی هدایت می­ شود.

فرایند تولید خوراک دام و طیور

فرایند تولید خوراک دام و طیور


عملیات اتوماسیون کارخانه تولید خوراک دام و طیور

به منظور خودکارسازی عملیات تولید لازم است تا اطلاعات سنسورهای تعیین وضعیت و موقعیت، سنسورهای اندازه­ گیری مقادیر فرایند، وضعیت کار موتورها و بعضی پارامترهای الکتریکی دیگر، داده­ های ضروری را برای سیستم اتوماسیون فراهم کنند.

کنترل و مانیتورینگ ناقلها و الواتورها:

همانطور که گفته شد در کارخانه تولید خوراک دام و طیور، مواد اولیه به کمک نقاله ها و الواتور ها منتقل می شوند. وضعیت روشن بودن ناقلها و الواتورهای خط تولید و نیز وجود خطای احتمالی در بخش الکتریکال موتور هر یک از آنها در مانیتورهای سیستم اتوماسیون قابل رؤیت است. همچنین، بر روی کلیه خطوط ناقل و الواتورها سنسور تشخیص حرکت نصب می­شود تا اپراتور از کارکرد صحیح آنها اطمینان یابد. در صورت عدم عملکرد صحیح هر کدام، دستورات حفاظتی لازم جهت توقف تجهیزات وابسته به آنها توسط سیستم اتوماسیون صادر می­شود. به این ترتیب از اتلاف مواد، ایجاد حادثه و آسیب دیدگی ماشین­آلات جلوگیری می­شود.

اتوماسیون خوراک دام و طیور

اتوماسیون خوراک دام و طیور

کنترل سطح مخازن:

کلیه سیلوهای خط تولید به سنسور تشخیص سطح بالا مجهز می­شوند تا از لبریز شدن آنها جلوگیری شود. در صورت تشخیص وضعیت پر بودن یک سیلو، الواتور و ناقل پیش از آن متوقف می­گردد. به علاوه، در هر سیلو سنسور تشخیص سطح پایین قرار می­گیرد تا در صورت تخلیه کامل یک سیلو، سیستم اتوماسیون تصمیم مناسب بگیرد. بسته به محتویات هر سیلو و فرمول محصول مورد نظر، این تصمیم می­تواند متفاوت باشد.

دریچه­ های نیوماتیکی ورودی و خروجی هر یک از مخازن به صورت خودکار از سیستم اتوماسیون فرمان می­گیرند. با این حال، کاربر نیز می­تواند به صورت دستی فرمان دهد.

در سیستم اتوماسیون کارخانه تولید خوراک دام و طیور، برای اطمینان از صحت باز یا بسته شدن دریچه ها، وضعیت آنها توسط سنسورهای تشخیص موقعیت به سیستم اتوماسیون اعلام می­شود. همچنین در صورت عدم عملکرد صحیح دریچه ورودی سیلو، خطوط انتقال قبلی آن سیلو به صورت خودکار متوقف شود. در صورت عمل نکردن یک دریچه خروجی، عملیات بعدی متوقف می­شود تا رفع عیب گردد. قرار دادن سنسورهای تشخیص موقعیت دریچه­ها سبب می­شود تا از اتلاف مواد اولیه جلوگیری شود. در صورت عدم اتوماسیون این دریچه­ ها، نیاز است تا نیروی انسانی برای تایید موقعیت هر دریچه در محل حضور یابد. این کار علاوه بر اینکه در خطوط تولید بزرگ زمان­بر است، ممکن است خطای انسانی را نیز همراه داشته باشد.

silo-level-continuous

کنترل سطح مخازن

مانیتورینگ هاپرها:

بسته به موقعیتی که در فرایند تولید دارند می­توانند سنسور تشخیص سطح بالا یا پایین را داشته باشند. سنسور تشخیص سطح بالا می­تواند از سرریز آنها جلوگیری کند. در سنسور صورت تشخیص سطح پایین، کارکرد ماشین بعد از آنها پس از یک زمان مشخص متوقف می­شود.

مانیتورینگ کمپرسور:

به منظور اطمینان از عملکرد صحیح کمپرسور و عدم وجود نشتی هوا در مسیرها، فشار کمپرسور تامین کننده هوای مورد نیاز دریچه­ ها در سیستم نمایش داده می­شود. کاهش این فشار ممکن است مانع عملکرد صحیح دریچه­ها شود.

کنترل و مانیتورینگ سیستم روغن­زنی:

با توجه به اهمیتی که میزان روغن در فرایند تولید خوراک دام و طیور دارد، سیستم اتوماسیون می­ تواند کنترل دقیقی روی سیستم روغن­زنی در فرایند تولید داشته باشد. سنسورهای سطح بالا و پایین از لبریز شدن منبع روغن جلوگیری کرده و خالی بودن آن را تشخیص می­ دهند. با مجهز کردن پمپ روغن­زنی به درایو و قرائت وزن روغن پمپاژ شده توسط فلومتر، سیستم اتوماسیون می­تواند روغن­زنی را کنترل ­کند. کاربر می­تواند حجم کل روغن مصرف شده را ببیند.

آب ورودی به میکسر نیز مشابه با سیستم روغن­زنی کنترل می­ شود.

silo-monitoring

کنترل اسکروهای خروجی سیلوها:

قرار دادن اسکرو در خروجی سیلوها و کنترل آن با درایو سبب می­شود تا سیستم اتوماسیون مقادیر مورد نیاز از محتویات هر سیلو را در خروجی فراهم کند.

کنترل آسیاب:

با کنترل فیدر آسیاب توسط درایو می­توان مقدار نهاده­های ورودی به آسیاب را متناسب با ظرفیت آن کنترل کرد. جریان الکتریکی موتور آسیاب نشاندهنده میزان باری است که در حال آسیاب شدن است و می­تواند یک شاخص حفاظتی برای موتور آسیاب باشد.

از آنجا که آسیاب جریان زیادی در هنگام راه­اندازی می­کشد، برای آن سافت استارتر در نظر گرفته می­شود. به منظور جلوگیری از آسیب دیدن آسیاب لازم است تا جهت چرخش آن به صورت راستگرد با چپگرد بعد از زمان مشخص تعویض گردد. سیستم اتوماسیون این امکان را در اختیار خط تولید قرار می­دهد.

کنترل و مانیتورینگ بخش پلت:

سیستم اتوماسیون نقش بارزی در بخش پلت کارخانجات تولید خوراک دام و طیور دارد. فیدر پلت توسط درایو کنترل می­شود تا حجم مناسب از مواد را آماده پلت کردن کند.

به منظور حفظ شرایط پخت در کاندیشنر، دما بر حسب نیاز در نقاط مختلف آن قابل نمایش است. همچنین کاندیشنر می­تواند توسط درایو کنترل شود. بخار ورودی به کاندیشنر با کنترل ولو قابل تنظیم است. برای اطمینان از وضعیت بخار تولید شده، کاربر می­تواند دما و فشار بخار در بویلر را ببیند.

سیستم اتوماسیون می­تواند جریان موتور یا موتورهای پلت را نمایش دهد. به منظور تعیین اندازه مواد خروجی پلت، در صورتی که نوع دستگاه پلت اجازه دهد، فاصله roller و die توسط اپراتور و از طریق سیستم اتوماسیون قابل تنظیم است.

مواد ورودی به هر یک از طبقات کولر توسط دریچه­ های نیوماتیکی توسط سیستم قابل انتخاب است. همچنین کولر می­تواند به درایو مجهز شود.

برای خطوط تولید خوراک دام، مقدار ملاس خروجی از مخزن ملاس توسط پمپ مجهز به درایو و فلومتر قابل تنظیم است. همچنین مجموع کل ملاس وارد شده به فیدر پلت اندازه­گیری و نمایش داده می­شود.

اتوماسیون کارخانه تولید خوراک دام و طیور

اتوماسیون کارخانه تولید خوراک دام و طیور

سایر سیستمها:

علاوه بر موارد فوق، اطلاعات مفید دیگری در اختیار اپراتور قرار می­گیرد. اطلاعاتی مانند تعداد دفعات بچ­گیری، وزن بچ و نیز مجموع بچ­گیری روزانه برای هر نوع محصول مورد انتخاب اپراتور روی صفحه مانیتور نمایش داده می­ شود. اطلاعات مربوط به توان، ضریب توان، جریان و ولتاژ ترانسفورماتورها و تابلوی برق ورودی و نیز ضریب توان بانک خازنی قابل نمایش در مانیتورهای سیستم ورودی است.

بسته به نیاز کارخانه و حجم تولید، می­توان قابلیتهای دیگری نیز به سیستم افزود. برای مثال، سنسورهای راداری اندازه­ گیری سطح مواد در سیلوها برای کارخانجات بزرگ توصیه می­ شود. به کمک این تجهیزات، علاوه بر داشتن مقدار دقیق مواد باقیمانده در هر سیلو، می­ توان تغییرات حجم مواد و میزان مصرفی در هر مرحله را نیز مشخص کرد.

 

برای پیاده سازی سیستم اتوماسیون کارخانه تولید خوراک دام و طیور با ما تماس بگیرید

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *