قابلیت های سیستم اتوماسیون خط تولید خوراک دام

در اینجا به برخی قابلیتهای سیستم اتوماسیون خط تولید خوراک دام که توسط شرکت پارت کنترل پیاده سازی شده است اشاره می­شود:

 • گردآوری جامع اطلاعات: سیستم اتوماسیون اطلاعات مربوط به تمامی تجهیزات اعم از ماشین ­آلات، دریچه ­ها، ناقل­های مواد، وضعیت سیلوها، وزن مواد و نیز دما و فشار را در اختیار اپراتور قرار می­دهد تا بتواند درک کاملی از وضعیت خط تولید خوراک دام داشته باشد.
 • انعطاف­ پذیری در نوع محصول: این سیستم انعطاف ­پذیری بالاتر در تولید محصولات متنوع در کنار کیفیت بالای محصول را به تولیدکنندگان می­دهد. پس از آنکه فرمولاسیون مورد نظر به سیستم داده شد، عملیات مخلوط سازی، پخت و آماده سازی محصول به صورت خودکار انجام می­ گیرد. حذف عامل انسانی در  سیستم اتوماسیون خط تولید خوراک دام، دقت بالاتر در کیفیت تولید را در پی دارد. به کمک این سیستم، امکان اعمال تغییرات در نوع محصول تولیدی به سادگی در اختیار اپراتور تولید قرار می­گیرد.
 • horse
 • حفاظت ماشین­ آلات:  سیستم اتوماسیون خط تولید خوراک دام شرکت پارت کنترل اطلاعات ضروری خط تولید را جمع­آوری کرده و بر اساس آن، تصمیم مناسب را برای حفاظت تجهیزات اتخاذ می­کند. کلیه حفاظت های لازم برای جلوگیری از آسیب دیدن ماشین­آلات در این سیستم اتوماسیون پیش­بینی شده است. علاوه بر این، هشدارهای ضروری به اپراتور داده می­شود تا از وضعیت تجهیزات مطلع شود.
 • بهبود تعمیر و نگهداری: از آنجا که محل دقیق نقص کارخانه توسط سیستم اتوماسیون قابل تشخیص است، عملیات تعمیر و نگهداری ساده­ تر شده و در زمان کمتری صورت می­گیرد. همچنین نیاز به نیروی زبده برای تشخیص عیب کمتر می­ گردد.
 • یکپارچگی: با توجه به جامع بودن  سیستم اتوماسیون خط تولید خوراک دام پارت کنترل، نیاز به کنترل­ کننده­ های مجزا برای بخشهای کوچکتر خط تولید از بین می­رود. به این ترتیب، خطای ناشی از عدم هماهنگی این کنترل­ کننده­ های مجزا از بین رفته، اپراتور قادر خواهد بود تمامی اطلاعات مورد نیاز را در نمایشگرهای اتاق کنترل در اختیار داشته باشد.
 • کاربری ساده و کاربرپسند: بخش مانیتورینگ سیستم اتوماسیون به گونه­ای طراحی شده که سهولت کاربری را ایجاد کند. کاربر می­تواند به سادگی بخشهای مختلف  سیستم اتوماسیون خط تولید خوراک دام را زیر نظر داشته و فرامین لازم را در کمترین زمان صادر کند.
 • ارائه گزارش از میزان مصرف مواد اولیه و میزان تولید: با گزارش­ گیری از مواد اولیه مصرفی و تولید نهایی، اپراتور می­تواند در هر لحظه نظارت دقیق روی میزان تولید داشته، کسری احتمالی مواد اولیه را در نظر داشته باشد. به این ترتیب از اتلاف زمان به دلیل کمبود مواد اولیه جلوگیری می­شود.
 • امکان نظارت بر وضعیت تولید توسط مدیران: با در نظر گرفتن یک مانیتور و اتصال آن به شبکه انتقال اطلاعات، مدیران می­توانند بر وضعیت تولید و عملکرد تجهیزات نظارت مستقیم داشته باشند.

 

 

 

 • اتوماسیون خوراک دام و طیور

  اتوماسیون خوراک دام و طیور

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *