اهمیت اتوماسیون در کارخانجات تولید خوراک دام و طیور

مقدمه

رشد بازار خوراک دام و طیور و درخواست فزاینده مصرف­کنندگان برای مواد با کیفیت بالا سبب شده تا تولیدکنندگان این محصولات به دنبال فرایندهای کارآمدتر باشند. با افزایش تولید ماشین ­آلات صنعتی در داخل کشور، در سالهای اخیر شاهد افزایش تعداد کارخانجات تولید خوراک دام و طیور بوده­ ایم. به دلیل تعدد این کارخانجات، رقابت شدید در این صنعت شکل گرفته است. به طوری که تولیدکنندگان خوراک دام و طیور به دنبال افزیش تولید، کاهش هزینه و افزایش کیفیت محصول برای کسب سهم بیشتری از بازار هستند. کارخانجاتی که قادر نباشند در این رقابت پیروز باشند، به ناچار از بازار حذف خواهند شد.

اهمیت کیفیت این محصولات در چرخه غذایی انسان غیر قابل انکار است. هرگونه سهل­انگاری در تولید خوراک سالم برای دام و طیور باعث به خطر افتادن سلامت غذایی انسان می­ گردد. این موضوع بیش از هر چیز، هزینه­ های درمانی نسل حاضر را بالا برده و سلامت نسل آینده را تهدید می­ کند.

سیستم GMP معیارهای ضروری برای تولید پایدار و سالم را طبق استانداردهای کیفی در صنایع خوراکی مشخص کرده است. برآورده کردن این معیارها در صنعت خوراک دام و طیور مستلزم کنترل استفاده از مکمل‌ها و داروهای دامی، میزان مواد ناخواسته و شرایط باکتریولوژیک است. به علاوه، کارخانجات تولید خوراک دام و طیور باید به گونه­ ای طراحی شوند که روند عملیات تولید و نگهداری تسهیل شده، عملکرد نگهداری مدیریت شود و سیستم آرشیو مستندات دارای زمان­بندی منظم باشد. سیستم اتوماسیون در تحقق این موارد کمک شایانی می­ کند.

به علاوه، انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران به دنبال افزایش کیفیت محصولات کارخانجات تولید خوراک دام و طیور است تا بتوان در برنامه ششم توسعه حداقل ۱۰ درصد از کل خوراک دام تولیدی کشور صادر شود. این امر، نیازمند تولید بهینه و افزایش کیفیت محصول نهایی است.

animal-feed-rotor-en

نقش اتوماسیون در کارخانجات تولید خوراک دام و طیور:

از سوی دیگر، نیاز به نیروی کار ماهر برای کارخانجات تولید خوراک دام و طیور به یک چالش تبدیل شده، چنانکه مدیران این صنعت به دنبال راهکاری برای کاهش خطای نیروی انسانی هستند. تجربه کارخانجاتی که بدون اتوماسیون تولید داشته­اند، نشان می­دهد که خطای نیروی کار می­تواند باعث اتلاف مواد اولیه و افزایش هزینه تمام شده تولید شود. در بعضی حالات، اشتباه نیروی انسانی می­تواند صدمات جدی به ماشین­آلات خط تولید وارد کند. به علاوه، حجم کار نظارتی را کاهش داده به پرسنل اجازه می­دهد تا زمان کمتری را صرف پایش دائم خط تولید کنند.

اتوماسیون کمک می­کند تا فرمول مورد نظر برای محصول تولیدی با دقت بالاتری اجرا شود. در نتیجه از اتلاف مواد اولیه به دلیل خطا در ترکیب نهاده­ ها و مکملها جلوگیری از می­کند. علاوه بر آن، باعث استفاده بهینه از ماشین­ آلات و تجهیزات شده، مصرف انرژی را کاهش می­دهد. این موارد منجر به کاهش هزینه تمام شده محصول می­گردد.

توجه به موارد فوق، اهمیت اتوماسیون صنعتی را در صنعت خوراک دام و طیور برجسته­ تر می­کند. افزایش میزان تولید، افزایش کیفیت، افزایش قابلیت عرضه در بازار به دلیل برآورده کردن استانداردها و کاهش هزینه نهایی تولید از مزیتهای اتوماسیون در صنعت خوراک دام و طیور است.

استاندارد ISIRI-3774

استاندارد ISIRI-3774 سازمان استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران، الزاماتی برای تولید انواع کنسانتره خوراک دام برای مصارف داخلی یا صادراتی وضع کرده است. طبق این استاندارد، ویژگیهای فیزیکی و ظاهری، ویژگیهای شیمیایی و ویژگیهای میکروبیولوژی خوراک دام باید در محدوده مشخصی باشد.gnp-standard

از نظر فیزیکی و ظاهری، کنسانتره باید رنگ و بوی کاملا طبیعی داشته، فاقد هرگونه مواد خارجی باشد.

ویژگیهای شیمیایی شامل رطوبت، پروتئین، چربی، فیبر، الیاف نامحلول، خاکستر، نمک، املاح معدنی و ویتامینها بر روی برچسب محصول درج شود. مقدار اوره و ازت غیر پروتئینی کنسانتره خوراک دام نباید بیش از ۰٫۶ درصد باشد. خاکستر نامحلول در اسید از ۱ درصد بیشتر نبوده، مجموع آفلاتوکسینها نباید از ppb20 بیشتر باشد. حدود قابل قبول فلزات سنگین در جدول ۱ بیان شده است.

ویژگی­های میکروبی نیز براساس رویه نمونه ­برداری تست می­شوند و تعداد هر میکروارگانیسم در آزمایشها نباید از حداکثر مجاز بیان شده در جدول ۲ بیشتر باشد.

table-tests

به دنبال راه اندازی خط تولید اتوماسیون خوراک دام و طیور هستید؟

این مقاله را بخوانید:

راهکار های اتوماسیون صنعتی در تولید خوراک دام و طیور

 

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *